SIMS4 – ciąża i poród

Jedną z najfajniejszych dla mnie rzeczy w grze Sims4 jest wychowywanie dzieci. Może to już pora, abym została babcią? 😀
W każdym razie akurat ten aspekt mojej wirtualnej Simlandii najbardziej mi pasuje.

W samej grze można oczywiście adoptować dzieci, ale można też tradycyjnie czyli bara-bara aby zrobić  dziecko. Nie zawsze się to udaje, czasem trzeba próbować kilka razy. Wprawdzie w sklepie z nagrodami za punkty satysfakcji jest eliksir płodności, ale jest on jednak bardzo drogi.

W dodatku ten eliksir nie trafia do wyposażenia, nie można więc go przekazać innym.

Jeżeli jednak się uda i test ciążowy wskaże, że Simka jest w ciąży, możemy spokojnie czekać na urodzenie dziecka. Oczywiście szczególnie dbając o zaspokojenie potrzeb przyszłej mamy – zdecydowanie więcej musi jeść i zawsze być blisko toalety. Doraźnie warto też, aby w wyposażeniu miała jakieś owoce, którymi w razie potrzeby zaspokoi głód. Do pracy może chodzić, gdy nadejdzie decydująca chwila w trakcie pracy, automatycznie zostanie przeniesiona do domu. A sam poród? Jeżeli w domu jest pusta kołyska – może urodzić w domu lub wybrać opcję jedyną dostępną czyli urodzenie dziecka w szpitalu. Ja wybieram zawsze tę drugą możliwość – w ten sposób można też otrzymać świadectwo urodzenia (ładna dekoracja na ścianę).

O niemowlaka trzeba dbać. Karmienie i przewijanie to minimum, ale dostępne są także inne interakcje typu przytulanie czy kołysanie. Warto je wykorzystać, w ten sposób rodzi się więź z niemowlakiem. Można się zaprzyjaźnić już na etapie kołyski.
Dziecko nie może zostać samo w domu. Jeżeli wszyscy dorośli domownicy udadzą się np. do pracy – musimy zatrudnić nianię lub dziecko trafi do żłobka. Żłobka nie polecam, a zamiast niani wolę zatrudnić gosposię, która zajmie się sprzątaniem, czyszczeniem itp. Na szczęście rodzicom przysługuje urlop z powodów rodzinnych, z reguły jest też w zapasie jakiś urlop wypoczynkowy.  Można się podzielić opieką i samemu zająć dzieckiem.

A tu filmik ilustrujący:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.